POLİSTİREN (PS)

Polistiren, stirenin polimerizasyonu ile üretilen bir polimerdir. Polistiren serttir, dielektrik özelliği gelişmiştir, su absorpsuyonu alçaktır, boyutsal kararlılığı gelişmiş olan, cam şeffaflığında, parlak, basitçe renklendirilebilen, kokusuz bir termoplastiktir. PS normal olarak asitlere, bazlara, alkollere, yağlara, tuz solüsyonlarına karşı dayanıklıdır. Polistiren basitçe alev alır ve ışık saçan bir alevle koyu is çıkararak kendine özel bir kokuyla yanar. Polistiren saf halde renksiz, katı ve saydam, çok yönlü bir termoplastiktir.

Polistiren ambalaj sanayisinde, elektronik cihazlarda, tekstil aksesuarlarında, otomobillerde, oyuncaklarda, saat ve radyo kabinlerinde, mobilya aksesuarlarında, ısı yalıtımında kullanılır.

Saydam ve parlak olması, düşük çekme oranına sahip olması ve gıdaya uygun olması gibi birçok sağladığı avantajdan dolayı polistiren tercih sebebidir. Sizde polistirene sahip olmak talebindeyseniz www.meykimya.com web adresinden web sitemizi ziyaret edebilir ve info@meykimya.com e-posta adresi, 05309770518 telefon numarası ile bizlerle iletişim kurabilirsiniz.