Polipropilen (PP)

Polipropilen, poliolefin grubuna aittir ve kısmen kristallidir ve polar değildir. Özellikleri polietilene benzer ancak biraz daha serttir ve ısıya daha dayanıklıdır. Beyaz, mekanik olarak sağlam bir malzemedir ve yüksek kimyasal dirence sahiptir. Halk arasında plastik boru olarak geçen ve içerisinden içilebilir su ya da atık suların taşındığı borularda da polipropilen kullanılıyor. Gündelik yaşantımızda sıklıkla karşılaştığımız plastik sandalyeler yine büyük oranda polipropilenden üretiliyor. Yalıtım özelliğinden dolayı çatı yalıtımlarında yardımcı eleman olarak tek katman kullanılabiliyor. Elektrik kablolarının yalıtımlarında yine polipropilen tercih ediliyor.

Polipropilen günlük yaşantımızda sıklıkla karşımıza çıkan bir malzemedir. Mutfak eşyaları, banyo gereçleri, plastik bahçe mobilyaları, tanklar, döner filtreler, fan, aspiratörler, küvetler, elbise askıları, elektrik malzemeleri, kablolar, iplikler, streç filmler, otomotiv sanayi vb.

Düşük maliyetle çok iyi elektrik akımı, asit ve bazlara karşı aşırı direnç, düşük sürtünme katsayısı gibi özellikleri  polipropilende bulabilirsiniz. Polipropilene sahip olmak için www.meykimya.com web adresinden web sitemizi ziyaret edebilir ve info@meykimya.com e-posta adresi, 05309770518 telefon numarası ile bizlerle iletişim kurabilirsiniz.